21 Ağustos 2012 Salı

İHANETİN BEDELİNİ KİM ÖDER


                                      

        Gaziantep’teki terör saldırısında çok sayıda vatandaşımız teröre kurban gitti. Yaralılarımız var. Bu üzücü durumun bizde yarattığı çağrışım şudur:
        Türk Milleti tarihi boyunca çok sayıda ihanet görmüştür. Bu ihanetlerin sonucunda acılar çekmiştir. Kendisi acılar çekmiştir ama, O’na acı verenler de ihanetlerinin bedelini torunlarının acı çekmesiyle ödemişlerdir. Buna birkaç örnek vermek isterim.

Filistin - Filistinde  batılı ajanların kandırmacasıyla, Türk Milleti'nin evlatlarının başlarını sırıklara geçirip, köy köy dolaştıranların ihanetinin  bedelini, bugün o ihaneti yapanların torunları ödüyor. Eğer o gün, o ihaneti etmeselerdi, bu gün Filistin'de yaşanan acılar yaşanmıyor olacaktı.

Ermeni – Ermeniler yüzyıllarca barış içinde Türk Milleti ile kaynaşmış olarak, birlikte yaşadılar. Gün geldi, batılı ülkelerin kışkırtmasına kanıp, çeteler kurarak Türklerin köylerini bastılar. Hamile kadınların karnını deştiler. Bununla ilgili onlarca ağıt dinledim, okudum. Bu ihanetin bedelini de TEHÇİR'le ödediler. Hem Tük Milletine acı çektirdiler, hem kendi torunları acı çekti.

Kırım-  Kırım Tatar Hanlarından Giray Han, kendisince üstlenilen görevden kaçınarak, Rus Ordusuna engel olmadı. Türk Ordusu yenildi. Sonuçta Ruslar güç kazandı. Giray Han’ın torunları ilerleyen zaman içinde Stalin döneminde, tren vagonlarına istiflenerek, hayvanlara bile reva görülmeyecek biçimde Kırım’dan Sibirya’ya sürüldüler. Yolda çoğu telef oldu. Böylece dedelerinin ihanetini torunları ödemiş oldu.

      Türk Tarihinde buna benzer onlarca ihanet ve dedelerinin ihanetini ödeyen onlarca nesil torun var.
      Bugün yaşanan ihanetin bedelini de bir gün hainlerin torunları ödeyecek. Ne şartlarda ve nasıl ödeyeceklerini tahmin etmek zor değil.
      Tarih tekerrür etmesin. Hainler akıllarını başlarına alsın. Dünya durdukça Türk Milleti var olacaktır. Ama ihanet edenler  ihanetlerinin bedelini ödeyeceklerdir. Tarih bunun örnekleriyle doludur.

Ramazan Işık
21 ağustos 2012
Ankara5 yorum:

 1. Merhabalar Sayın Öğretmenim,

  İhanetin bedelini ihanet edenlerle birlikte bu ihanete göz yuman ve çanak tutanlar da ödeyeceklerdir.

  Gaziantep'li vatandaşlarımızın, "Terör yayılıyor" demekten başka birşey yapamayan bir Başbakanın başında bulunduğu hükümeti istifaya çağırmaktan başka çaresi kalmamıştır. Bu gidişle söz konusu istifa çağrıları ülke genelinde dalga dalga yayılacaktır.

  Tüm yurtta büyük bir infial ve nefret yaratan İnsanlık dışı terörde şehid edilen vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil dilerim. Tüm Türk milletinin başısağolsun.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar Sayın Hocam,

  Sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 3. Recep Beyciğim sizin gibi düşünüyorum. Sabrımızın zorlandığı ortada. Üzüntümüz sonsuz. Saygılar.

  YanıtlaSil
 4. hıyanet onsa sıçan onar... diye bir söz vardır. sen çuvalın ağzını açık bırakırsın ama o yine de dibinden deler..
  cezasını da elbet çeker.

  YanıtlaSil
 5. hıyanet onsa sıçan onar... diye bir söz vardır. sen çuvalın ağzını açık bırakırsın ama o yine de dibinden deler..
  cezasını da elbet çeker.

  YanıtlaSil

Düşünceleriniz benim için önemlidir. Katkılarınız için teşekkür ederim.